neolit@ webgarden :)

Stránky o všem možném... i nemožném:-).......... vlastně hlavně o zajímavostech:))

Statistika

Počasí

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web

ICQ

Odkazy

Snad vše pro mobily... a něco navíc

Velmi dobré stránky o mobilech - programy, hry, schémata apod. ke stažení. Fotogalerie, aktualizace..... Vše bez spamů (tedy, co já vím...). Více v rubrice odkazy. Velmi dobré.

Info, zábava a nejen to...

Jestli se chcete dovědět něco více o filmech nebo si prohlídnout obrázky na tohle téma, pak jsou tato stránky jako stvořené pro vás... A nejen pro vás, kteří máte rádi fantasy, ale i pro vás, kteří se chcete pobavit, zasmát a poradit zároveň. Také je tu velmi častá aktualizace, takže sem můžete chodit opravdu často a pořát budete nacházet nejaké nové příspěvky...

 

 

Virtuální zvířátko

Pokud nemáte možnost mít nějakého mazlíčka doopravdy... nebo máte, ale chcete mít ještě jedno a to zde - na internetu, pak na těchto stránkách máte možnost si nějaké "adoptovat" a "starat se o něj":-).

www.weblight.cz

>> "NESÝČKUJ MI TADY!"

aneb: Opravdu za vše může sýček?¨

Asi by někoho z vás zajímalo, odkud se objevilo tohle tvrzení... - Pro ty pak jsem tu sesmolila pár vět povídání... Pokud vás to nezajímá, klidně tuhle rubriku přeskočte, protože tohle je opravdu jenom pro zajímavost.

Ve středověku se tradovalo, že sýček prý přivolával smrt. Jestli už jste ale sýčka někdy viděli, určitě je vám okamžitě jasné, že je to jen jedna z nepravdivých pověr, kt. si naši předci s radostí vymysleli. Jak ale k tomu přišlo, že se z té snad nejhezčí a nejroztomilejší sovičky ze všech vyklubal zabiják?
Dřív ve středověku, kdy (kupodivu) neexistovala žádná veřejná osvětlení ani svítící relektory aut, po zápau slunce, když šli obyvatelé domů na kutě, nastávala v krajině široko daleko tma. Jen u těžce nemocných, potřebujících neustálou pomoc a péči, svítily svíčky - a právě ty sýčky (hlavně kvůli také přítomné potravě) svým světlem lákala. Často tedy do okolí těžce nemocného pronikalo jeho houkání. A pokud těžce nemocný v dalších dnech podlehl (což nebylo v dřívějších podmínkách tak výjimečné), přičítala se vina právě sýčkům.
A hlavně kvůli tomu byk byly tyhle malinké krásné sůvičky zabíjeny. (Naštěstí se jim, chytrákům, nepodařilo ji úplně vyvraždit...)
A snad proto taky dnes sýčka , na kterého se prostě nedá neusmát (alespoň pokud nejste zrovna v tý nejhorší z nejhorších nálad), dnes už úplně na každém kroku nevídáme....