neolit@ webgarden :)

Stránky o všem možném... i nemožném:-).......... vlastně hlavně o zajímavostech:))

Statistika

Počasí

Ankety, návštěvní knihy, mailformy, počítadla a CHAT pro Váš web

ICQ

Odkazy

Snad vše pro mobily... a něco navíc

Velmi dobré stránky o mobilech - programy, hry, schémata apod. ke stažení. Fotogalerie, aktualizace..... Vše bez spamů (tedy, co já vím...). Více v rubrice odkazy. Velmi dobré.

Info, zábava a nejen to...

Jestli se chcete dovědět něco více o filmech nebo si prohlídnout obrázky na tohle téma, pak jsou tato stránky jako stvořené pro vás... A nejen pro vás, kteří máte rádi fantasy, ale i pro vás, kteří se chcete pobavit, zasmát a poradit zároveň. Také je tu velmi častá aktualizace, takže sem můžete chodit opravdu často a pořát budete nacházet nejaké nové příspěvky...

 

 

Virtuální zvířátko

Pokud nemáte možnost mít nějakého mazlíčka doopravdy... nebo máte, ale chcete mít ještě jedno a to zde - na internetu, pak na těchto stránkách máte možnost si nějaké "adoptovat" a "starat se o něj":-).

www.weblight.cz

>>ZÁHADY

...
Zde jsou uvedeny některé známé i neznámé záhady ze světa... Neco už jistě znáte, ale snad si tu i tak najdete něco nového. Zároveň ale ještě upozorňuji, že jsou tyto příběhy sesbírané z jiných webů. Na ně naleznete odkazy dole. Tak příjemné počtení a přemýtání o pravdivosti těchto příběhů:-).

 

 Olgoj Chorchoj
V mongolské poušti Gobi udajně žije velice nebezpečný živočich. Místní obyvatelé mu říkají Olgoj chorchoj (Allghoi Khorkhoi) a neradi o něm mluví. Je prý schopen nezjištěným způsobem zabít nejen psa, nebo člověka, ale dokonce i velblouda. Spekuluje se o silném jedu, či elektrickém výboji.

Podle vyprávění členů jedné ruské expedice vedené paleontologem I. A. Jefremovem, se před útokem stočí do klubíčka, jeho šedožlutá barva se rázem změní do modrofialova, na obou koncích pak jasně do modra.( Obvykle se uvádí poněkud jiné barvy ) Poté útočí a zabíjí.
Malý chlapec, jehož rodiče odjeli, šel do jurty. Jakmile však odhrnul hedvábný závěs, spatřil podivného tvora, vypadajícího spíše jako koňské střevo. Ze zvědavosti se ho opatrně dotkl a v ruce pocítil nesnesitelnou bolest, která se šířila po celém těle. Zkroutil se na podlahu. Jeho rodiče nalezli jeho nehybné tělo a rozhodli se smrt jediného dítěte pomstít. Vypravili se proto ihned po stopě, jež vedla z jurty do pouště. Dovedla je až k písčité duně, na níž ležel polozahrabaný odporný červ. Muž se rozpřáhl a chtěl tvora ubít puškou. Olgoj Chorchoj se vztyčil a nápadně nafoukl. V tom samém okamžiku muž ucítil pronikavou bolest, jež ho paralyzovala. Žena mu přispěchala na pomoc. Oba padli mrtvi na zem...

více na: http://sweb.cz/rojar/cryptozoologie/6_ostatni/02_chorchoj.htm

Yetty
popisován jako 2 metry velký, robustní, chlupatý tvor obývající ledové pláně našich nejvyšších pohoří

V roce 1954 zažili nemilé překvapení silniční pracovníci na území severozápadní Kalifornie. Tato parta zcela jistě velmi otrlých chlapíků vyplašeně vyprávěla redaktorům místních novin jak s úžasem sledovali podivného chlupatého asi 2 metry vysokého tvora, který na první pohled vypadal jako gorila jak s nepokrytou lehkostí po širém okolí stanice rozhazuje tzv. "palivové bubny" o obsahu až 50 galonů. Jeden ze silničářů řekl:...."to zvíře muselo mít obrovskou sílu. Nikdy jsem nic podobného neviděl. "

"Všude okolo mne byla mlha. Na ten den asi nikdy nezapomenu. Nejdříve jsem narazil v promočeném terénu na podivně velké a nezvykle tvarované stopy, které vypadaly jako lidské. Pak jsem uslyšel jak blízko ode mne zapraskalo několik větviček a z mlhy přede mnou vystoupila neuvěřitelná postava jakéhosi zvířete. Nebyl to člověk a nebyla to ani opice. Vše trvalo pouze pár okamžiků, zatajil jsem dech. Uvědomil jsem si, že pár metrů ode mne se nachází legendární Yeti.....".Takto zněla výpověď účastníka himalájské expedice...

více na:
 http://www.matrix-2001.cz/prispevky/ruzne/yetti/yetti01.htm


Bermudský trojúhelník
Mary Celeste. Tento dvojstěžník vyplul 5. listopadu 1872 z newyorského přístavu do Janova ( přístav v Itálii). O měsíc později – 4. prosince – ho nalezla britská plachetnice ( Dei Gratia ) mezi Azorskými ostrovy a Portugalskem. Když byla Mary Celeste na dohled, působila zvláštním dojmem. Na první pohled bylo jasné, že s ní není něco v pořádku. Plachty byly potrhané a visely nakřivo, ale loď byla v dobrém stavu. Na palubě nikdo nebyl. Protože neodpovídala na signály, vyslal k ní britský kapitán člun. Jeho posádka zjistila, že Mary Celeste je prakticky nepoškozená, ale posádka je pryč. Vše nasvědčovalo tomu, že se na palubě odehráli velmi podivné věci. Všechna okna zadní nástavby byla pečlivě zakryta plachtami a zatlučena prkny. V přídi opuštěné lodi, těsně pod čarou ponoru, byla dvoumetrová díra. Jinak se zdála loď v pořádku, schopná plavby a trup lodi byl prakticky nepoškozený – s jedinou velice podivnou výjimkou. Po obou stranách přídě těsně pod čarou ponoru se táhly dvě obrovské rýhy od něčeho ostrého.

více na: http://referaty-seminarky.cz/bermudsky-trojuhelnik-1/